KAM slaví své

3. NAROZENINY

Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM KV) slaví 3. výročí svého založení. Už tři roky příspěvková organizace města pracuje na důležitých úkolech – jaká je budoucí vize města, jak bude město vypadat za 20 let, nastavujeme koncepci rozvoje, vyjadřujeme se ke konkrétním stavebním záměrům, zlepšujeme kvalitu veřejných prostorů, komunikujeme s  veřejností. V rámci oslavy tohoto výročí připravil KAM 3 online akce, které Vám naši činnost  přiblíží.

Organizaci zřídilo karlovarské zastupitelstvo. Založil ji a nadále vede ředitel architekt Petr Kropp, který se do Karlových Varů vrátil po více než 30letém působení v Německu a Nizozemsku kvůli příležitosti vést tým odborníků KAM KV. Vysvětluje to takto: “Jsem přesvědčen, že město s úžasnou kvalitou architektonického dědictví,  společenským a kulturním významem potřebuje ke kvalitnějšímu a spokojenějšímu životu obyvatel dlouhodobý odborný koncepční přístup pro koordinaci svého soudobého rozvoje.” Nejen o svých zkušenostech ze zahraničí promluví v přednášce Z Amsterdamu do Varů, která proběhne online v den výročí založení, tedy 1. 3. 2021 od 18 hodin. Během prvních tří březnových dní si pro Vás KAM nachystal 3 akce – kromě přednášky architekta Kroppa se můžete těšit na SLAM poetry a na video shrnující 3 roky KAMu ve službách města.   

 

Z Amsterdamu do Varů

Přednáška ředitele KAM KV° Dipl. – Ing. Petra Kroppa

Petr Kropp, ředitel Kanceláře architektury města Karlovy Vary, představí v online přednášce své architektonické zkušenosti převážně z Nizozemí, se kterými se vrátil zpátky do Karlových Varů, aby pracoval se svým týmem na budoucí vizi města.

Po studiu na střední průmyslové škole v Karlových Varech absolvoval studium architektury v německém Dortmundu, vzdělávání si pak dále doplňoval ve Svazu holandských architektů v Nizozemí. Přes 30 let byl členem významné architektonické kanceláře Benthem Crouwel Architects, kde pracoval například na rekonstrukci a dostavbě památkově chráněného městského paláce pro Výzkumný institut válečných dějin v Amsterdamu, novostavbách Port City 2, 3 v Rotterdamu, provozních budovách pro letiště Schiphol v Amsterdamu, nebo transformaci textilní továrny a dostavbu pro muzeum současného umění De Pont v Tilburgu. Má zkušenosti s poradenskou činností a prací na architektonických soutěžích.

Pro funkci ředitele KAM KV° byl vybrán mezinárodní devítičlennou komisí, ve které zasedla například světoznámá architektka Eva Jiřičná, švédský architekt Häkan Sullberg nebo Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna.

Co mají jeho nizozemské projekty společného s prací na vizi města Karlovy Vary? To prozradí v online přednášce o svých zkušenostech. 

 

SLAM poetry na třetí

Dr. Filipitch o KAMu a veřejném prostoru

I když se nemůžeme setkávat, tradice je tradice. A tak i 3. výročí oslavíme se SLAM poetry! Dr. Filipitch, mistr ČR 2017 ve SLAM poetry, vystoupí se svými texty o veřejném prostoru a jako dárek pro KAM vystoupí s autorským textem právě o KAM KV!

logo slam.png
 

Seznamte se s KAMem

KAM 3 roky ve Varech

Premiéra online videa o Kanceláři architektury města Karlovy Vary a o prvních třech letech její existence.

Seznamte se s prací a týmem KAM KV°.

Zabýváme se architekturou a urbanismem, budoucí vizí města, územním plánováním a veřejným prostorem.
Náš tým se snaží být prostředníkem diskuze mezi odbornou veřejností, obyvateli města a politickou reprezentací.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Kontaktujte nás >

telefon kanceláře:  +420 353 151 480

telefon asistentka: +420 601 175 698 

e-mail: info@kamkv.cz

Najdete nás >

adresa: náměstí Dr. M. Horákové 2041,

361 20 Karlovy Vary

Pro odběr novinek a aktuálních akcí klikněte sem >

© Kancelář architektury města Karlovy Vary, p. o., 2018