Hotelový komplex Thermal

Jedna z nejvýraznějších dominant města, která je částí společnosti obdivovaná pro své architektonické kvality, částí odmítaná pro dobu svého vzniku a surový styl brutalistní architektury mezi šlehačkovými fasádami lázeňských domů. Soubor budov hotelu, bazénu, kinosálů a kongresových prostor, postavený pro potřeby mezinárodního filmového festivalu, byl realizován v letech 1967 až 1976 podle návrhu manželů Evy a Vladimíra Machoninových. Dnes patří mezi nejvýznamnější představitele brutalismu na našem území podobně jako je na území Velké Británie Národní královské divadlo v Londýně.

Komplex budov již od počátku nabízí reprezentativní prostory filmovému festivalu a v době jeho konání je středobodem společenského dění ve městě. Nedílnou součástí komplexu je dnes nevyužívaný venkovní bazén osazený ve svahu na skále s výhledem na město a v době svého provozu z části naplnění teplou vřídelní vodou, která umožnila jeho provoz i v zimním období. Díky těmto faktům  se za dobu své existence bazén nesmazatelně zapsal do srdcí obyvatel města a stal se vyhledávaným turistickým cílem. Od roku 2016 je v havarijním stavu a vedení hotelu hledá možnosti financování rekonstrukce a znovuuvedení do provozu.

Aktuálně k tématu

Přednáška Felixe Torkara o SOSBrutalism - projektu Deutsches Architekturmuseum, na kterém spolupracuje. Zaměří se na hotel Thermal a ukáže, jak se dá s brutalistickými budovami dnes zacházet. 

peklo.png

Zabýváme se architekturou a urbanismem, budoucí vizí města, územním plánováním a veřejným prostorem.
Náš tým se snaží být prostředníkem diskuze mezi odbornou veřejností, obyvateli města a politickou reprezentací.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Kontaktujte nás >

telefon kanceláře:  +420 353 151 480

telefon asistentka: +420 601 175 698 

e-mail: info@kamkv.cz

Najdete nás >

adresa: náměstí Dr. M. Horákové 2041,

361 20 Karlovy Vary

Pro odběr novinek a aktuálních akcí klikněte sem >

© Kancelář architektury města Karlovy Vary, p. o., 2018