Přednáška 

MgA. Kateřina Šedá 

UNES-CO

O tom, co město ještě unese a další projekty české umělkyně

13. 7. 2020 v 18:00   |   KAM KV°

O umělcích bez ambicí. O vesnici, kde všichni dělali totéž. O normálním životě v nenormální době. O sousedech, kteří se neznali a poslali si dárek. O holce, co přelezla osmdesát plotů. O sousedech Steava Jobse. O Londýně, kde se mluví česky. O čtvrti, která straší. O turistech, co pomáhali. O tom, co město ještě unese. Kateřina Šedá představí svoje klíčové projekty a ukáže způsoby, jak pomocí uměleckých akci dosáhnout participace místní populace na komunitním životě daného místa.

Kateřina Šedá (1977) je česká umělkyně, jejíž práce má blízko k sociální architektuře. V letech 1999–2005 absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Vladimíra Kokolii. Je autorkou mnoha sociálně koncipovaných projektů, které realizovala v České republice i v zahraničí. Její práce obdržela řadu ocenění: Architekt roku 2017 (Česká republika), Magnesia Litera za publicistiku (Česká republika), TAKU Production Prize (Finsko), Nejkrásnější české knihy (Česká republika), Contemporary Art Society Award (Velká Británie), Cena Jindřicha Chalupeckého (Česká republika), Fluxus Award (Německo), Essl Award (Rakousko) a další.

Vydala přes třicet knih a publikací, v nichž detailně mapuje jednotlivé projekty. O své práci přednáší nejen na školách, v kulturních domech a v galeriích, ale i na vesnicích a v menších městech, kde se snaží svou činnost přiblížit co nejširšímu publiku.

1/3

Během přednášky představila Kateřina Šedá svou tvorbu, včetně projektu UNES-CO. Pojmenovala tak fiktivní firmu, kterou založila pro 16. bienále architektury 2018. Název organizace v češtině vznikl z přesmyčky „CO město UNESE“.

Český Krumlov je stejně jako Benátky zapsaný do seznamu světového dědictví UNESCO. UNESCO – kouzelné slovo, které přitahuje miliony návštěvníků a přináší mnoho pozitivního. Zároveň města s neopakovatelnou atmosférou ztrácí normální život přímo v nich. Jak velký nápor turismu dokážou města vůbec unést, aby zůstala sama sebou? CO MĚSTO UNESE? A co si z nich vlastně turisté chtějí odnášet?

Záznam z přednášky

 

Zabýváme se architekturou a urbanismem, budoucí vizí města, územním plánováním a veřejným prostorem.
Náš tým se snaží být prostředníkem diskuze mezi odbornou veřejností, obyvateli města a politickou reprezentací.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Kontaktujte nás >

telefon kanceláře:  +420 353 151 480

telefon asistentka: +420 601 175 698 

e-mail: info@kamkv.cz

Najdete nás >

adresa: náměstí Dr. M. Horákové 2041,

361 20 Karlovy Vary

Pro odběr novinek a aktuálních akcí klikněte sem >

© Kancelář architektury města Karlovy Vary, p. o., 2018