KAM se představil v Domově seniorů v Drahovicích

V úterý 18. 9. 2018 se tým KAMu představil obyvatelům Domova seniorů v Drahovicích. Na příkladu Vřídelní kolonády jim představil svou práci.

20. 9. 2018

Z podnětu samotných obyvatel Domova seniorů v Drahovicích, kteří využívají přízemí naší kanceláře pro studování publikací o architektuře a urbanismu, vznikl nápad představit se v tomto zařízení i lidem, kteří se nemohou nebo zatím neměli možnost do KAMu dostat.

Představení KAMu a krátký vhled do tématu Vřídelní kolonády

Nejprve jsme seniorům představili Kancelář architektury města Karlovy Vary - kdo ji tvoří, co dělá a proč tu vlastně instituce tohoto typu vznikla. Poté převzal slovo Ing. arch. Adamec, který se věnoval tématu Vřídelní kolonády. Krátce promluvil o její historii, o současném stavu a o možné budoucnosti. Na tomto konkrétním příkladu vysvětlil, jak vlastně naše kancelář funguje a jaký má pro město přínos.

Co řeší senioři v Karlových Varech?

Po přednášce o Vřídelní kolonádě a nastínění naší práce následovala zřejmě nejdůležitější část našeho setkání. Zeptali jsme se seniorů, jaké problémy týkající se města musí každý den řešit, co je zajímá a jaká jsou jejich oblíbená místa. Z tohoto rozhovoru jsme získali spoustu zajímavých podnětů, kterými sedo budoucna zabývat. Jsme moc rádi, že nás v Domově seniorů vlídně přijali a svěřili se nám se svými problémy. 

Zabýváme se architekturou a urbanismem, budoucí vizí města, územním plánováním a veřejným prostorem.
Náš tým se snaží být prostředníkem diskuze mezi odbornou veřejností, obyvateli města a politickou reprezentací.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Kontaktujte nás >

telefon kanceláře:  +420 353 151 480

telefon asistentka: +420 601 175 698 

e-mail: info@kamkv.cz

Najdete nás >

adresa: náměstí Dr. M. Horákové 2041,

361 20 Karlovy Vary

Pro odběr novinek a aktuálních akcí klikněte sem >

© Kancelář architektury města Karlovy Vary, p. o., 2018