Šance pro oživení staré vodárny v Karlových Varech

KAM KV° společně s neformálním sdružením Kreativní region uspořádal workshop, který přinesl inspiraci pro možnost nového využití areálu staré vodárny v Karlových Varech.

18. 1. 2018

Kreativní region, iniciativa kreativních místních lidí a neziskových organizací, představil a konzultoval 16. ledna svůj projekt se zástupci zajímavých projektů, které se realizovaly v jiných městech. Jsme moc rádi, že  pozvání přijali zástupci volnočasového centra Plechárna (Praha – Černý Most), zóny pro umění 8smička (Humpolec) a Dudes

& Barbies s.r.o., kteří stojí za srovnatelnými a úspěšnými projekty, jako je Vnitroblock  a Kavárna co hledá jméno.

Během tohoto setkání iniciátoři Kreativního regionu řešili svůj projekt, jeho architektonicko-urbanistické řešení, obsahovou náplň, ale i způsoby investičního a provozního financování, rizika a v neposlední řadě také způsoby zapojení různých hráčů (firmy, veřejná správa, developer, investor, dárci, občané, …). Cílem záměru tohoto sdružení je využití a postupné oživení areálu staré vodárny jako místa pro rozvinutí tvořivého potenciálu kreativních lidí v oblasti Karlových Varů a zamezit jejich odcházení do jiných regionů.

Role KAM KV° je v tomto procesu koordinační. Areál vodárny vnímáme jako strategické místo pro město, které má potenciál a nezanedbatelný význam při utváření budoucí podoby města a při podpoře komunitního života ve městě.

1/10

Sdružení Kreativní region doplní prezentaci návrhu o výstupy z tohoto workshopu pro představení záměru u vedení města a jeho zastupitelů. O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Zabýváme se architekturou a urbanismem, budoucí vizí města, územním plánováním a veřejným prostorem.
Náš tým se snaží být prostředníkem diskuze mezi odbornou veřejností, obyvateli města a politickou reprezentací.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Kontaktujte nás >

telefon kanceláře:  +420 353 151 480

telefon asistentka: +420 601 175 698 

e-mail: info@kamkv.cz

Najdete nás >

adresa: náměstí Dr. M. Horákové 2041,

361 20 Karlovy Vary

Pro odběr novinek a aktuálních akcí klikněte sem >

© Kancelář architektury města Karlovy Vary, p. o., 2018

Vnitroblock

Multifunkční prostory

Go to link