Street art / mural art

Současné umění se začleňuje do každodenního života města. Jednou z podob může být tzv. mural art, tedy současný umělecký směr, který se zaměřuje na velkoplošnou malbu na stěny ve veřejném prostoru. Zajímavá otevřená výtvarná soutěž v oblasti mural art proběhla na Praze 7, kde odborná porota vybírala novou podobu prostoru kolem stanice metra Vltavská. 

1/3

KAM KV dostal za úkol od Rady města Karlovy Vary, aby oslovil veřejnost ohledně výběru lokalit pro street art. Vidíme jako důležité, aby budoucí umělecká díla probíhala formou soutěží a za přítomnosti odborníků. Proto s výběrem lokalit zároveň navrhneme ideální následující postup.

Kde byste v Karlových Varech rádi viděli mural art?

Spolu s odborníkem v této oblasti jsme společně připravili 6 možných lokalit ve městě Karlovy Vary, které by pro tento typ umění byly vhodné. Která lokalita Vás oslovila nejvíce? Máte nápad na jinou? Vyplňte nám prosím následující dotazník, který předložíme spolu s návrhem na další postup v podobě výběrového řízení nebo otevřené soutěže Radě města Karlovy Vary, která rozhodne o dalším postupu. 

Zabýváme se architekturou a urbanismem, budoucí vizí města, územním plánováním a veřejným prostorem.
Náš tým se snaží být prostředníkem diskuze mezi odbornou veřejností, obyvateli města a politickou reprezentací.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

kontaktujte nás >

telefon kanceláře:  +420 353 151 480

telefon asistentka: +420 601 175 698 

e-mail: info@kamkv.cz

Pro odběr novinek a aktuálních akcí klikněte sem >

© Kancelář architektury města Karlovy Vary, p. o., 2018