Vnitroblok Elitka 

Setkání, které se odehrálo v blízké základní škole Šmeralova se zúčastnila přibližně desítka aktivních obyvatel. Tereza Hadravová ze spolku Vzbuďme Vary shrnula dosavadní postup od soutěže Hledá se karlovarský dvorek, přes brigádu a návštěvu botanika Šindeláře, až po tuto prezentaci.

1/4

Karel Adamec z KAM KV° představil návrh na nové stání pro odpadové kontejnery, ukázal referenční příklady ze zahraničí. Kateřina Štědrá ze spolku Bieno pak představila další zásahy: osázení původní plochy pro kontejnery – osázení keři ideálně s jedlými plody; náhrada a doplnění keřů; doplnění bylinného patra; osázení svahu na jižním konci vnitrobloku a demontáž schodiště v havarijním stavu. Proběhlo indikativní hlasování o tom, jak jsou jednotlivé návrhy drobných úprav obyvateli vítány, viz graf.

Nakonec byly představeny zásahy dlouhodobého charakteru: využít oplocenou plochu výměníku jako louku pro psy, spíše než omezovat vstup pejskařům, nabídnut jim jiný prostor; zbudování dětského hřiště či prvků pro děti; zklidnění průjezdné dopravy.

1/8

Iniciativní místní obyvatel pak navrhl opatření pro efektivnější komunikaci. Rád by se o tématech projektu scházel s předsedy nebo zástupci jednotlivých SVJ. Navrhuje schůzky s užší „akční“ skupinou, která bude informovat ostatní obyvatele. Ze zájmu obyvatel po konzultaci se Správou lázeňských parků popřípadě magistrátem města vzniknou další kroky. 

Doporučení KAM KV° je ke stažení ZDE:

Na koordinaci participace se podílejí Vzbuďme Vary, KAM KV°, Bieno a NČA

vzbudme vary logo.png
83010085_859941391098555_267233697951278
logo_nca.png

Zabýváme se architekturou a urbanismem, budoucí vizí města, územním plánováním a veřejným prostorem.
Náš tým se snaží být prostředníkem diskuze mezi odbornou veřejností, obyvateli města a politickou reprezentací.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

kontaktujte nás >

telefon kanceláře:  +420 353 151 480

telefon asistentka: +420 601 175 698 

e-mail: info@kamkv.cz

Pro odběr novinek a aktuálních akcí klikněte sem >

© Kancelář architektury města Karlovy Vary, p. o., 2018