Výstava České a slovenské stavby století 

Výstava, představující výsledky ankety o nejoblíbenější české a slovenské stavby posledních sta let, probíhá v Císařských lázních od 5. 4. do 15. 5. 2019. Anketa probíhala v souvislosti s oslavami vzniku samostatné Československé republiky. Do projektu byla zařazena stavební a architektonická díla s ohledem na jejich význam a přínos od roku 1918 do současnosti.

10. 4. 2019

Od září 2018 probíhají putovní výstavy, které napříč Českou republikou a Slovenskem představují vybrané stavby projektu České a slovenské stavby století. Výstava, která je finančně podporována Krajským úřadem Karlovarského kraje a podporuje projekt Karlovarského kraje „Živý kraj“, doputovala i do Karlových Varů, kde ji můžete zhlédnout v Zanderově sále Císařských lázní až od 5 dubna až do 15. května. 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

Ředitel KAMu Petr Kropp promluvil na vernisáži této výstavy o tom, proč se v anketě neumístila žádná z karlovarských staveb. Organizátoři výstavy mu dali za pravdu v tom, že hlavním důvodem je zanedbaná údržba na jinak velmi vydařených architektonických dílech.

IMG_3693.jpg

Výstava probíhá od 5. 4. do 15. 5. 2019 v Císařských lázních

Otevřeno denně 10.00 - 18.00

Vstupné 50 Kč

Více o projektu najdete 

Informace o výstavě převzaty z www.stavbystoleti.cz