Výstavu pořádá

logo_FA_zkratka_cb.jpg
logo_bez_pozadí2.png

Výstava prací studentů FA ČVUT

TEPLÁ - OHŘE           
10. 5. – 15. 6.

Vize pro Karlovy Vary v kontextu dvou řek očima studentů FA ČVUT

První patro Vřídelní kolonády

Kreslicí_plátno_2logo_dvere.png
Artboard 1logo 4ct.png
Kreslicí_plátno_2logo_baustav.png

Výstavu podpořili

kv_logo_rgb.png

Fakulta architektury ČVUT ve spolupráci s Kanceláří architektury města Karlovy Vary Vás srdečně zve na výstavu studentských prací, které vznikly během zimního semestru napříč všemi ročníky fakulty a které řeší témata - potenciál řeky v centru města, konverze hodnotných chráněných objektů – vrácení nepoužívaných budov města, urbanistické koncepce transformačních ploch, obnovení původních hodnotných struktur města, rehabilitace veřejného prostoru, hledání vhodnějších míst pro veřejné budovy, vývoj lázeňství a jeho další směřování v budoucnosti.

Studenti několikrát navštívili město Karlovy Vary, zúčastnili se přednášek o historii a urbanismu města a pracovali na svých projektech v rámci čtyřdenního workshopu přímo v centru města. 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7

Obě řeky, Teplá a Ohře, včetně jejich soutoku, jsou přirozenou spojnicí lokalit, které po společné dohodě KAMu s vedoucími ateliérů Fakulty architektury ČVUT Praha byly vybrány pro semestrální projekty 2018/2019 a pro témata diplomových prací. Na základě vzájemných konzultací témat Karlových Varů tak vznikly myšlenkové návrhy, které zkoumají předpoklad rozvoje budoucího města a které nabízí nekonvenční náměty z pohledu budoucích architektů.

 

KAM KV° velmi oceňuje zájem o město Karlovy Vary a vynaloženou práci studentů a diplomantů Fakulty architektury a jejich ateliérů, konkrétně ateliéru Redčenkov – Danda, ZAN Amblerová a Hájek – Hulín.

Vernisáž výstavy TEPLÁ - OHŘE

Vize pro Karlovy Vary v kontextu dvou řek očima studentů FA ČVUT ve spolupráci s KAM KV°

9. 5. 2019 v 18 hodin   |   První patro Vřídelní kolonády

Výstavu zahájil úvodním slovem Dipl. – Ing. Petr Kropp, ředitel KAMu, Ing. arch. Boris Redčenkov, vedoucí ateliéru Redčenkov – Danda, MgA. Kamila Amblerová, vedoucí ateliéru Amblerová - Sládek.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/11

Vernisáž zpříjemnilo vystoupení dua Bechy & Fee, které tvoří zpěvačka Bechy a kytarista Filip Černý. Za znění jejich příjemné show ve stylu reggae-soul si návštěvníci prohlíželi vystavené práce. 

S výběrem hudby nám už podruhé pomohli zástupci projektu Top RoofTop fest, který se snaží o zvýšení kulturního kreditu lázeňského města Karlovy Vary, a to na střeše (a v areálu okolo) galerie Supermarket WC. Festival můžete sledovat na jejich Facebooku.

toop rof logo.png

Katalog studentských prací je k nahlédnutí ZDE