Putovní výstava

Památky UNESCO

v Karlovarském kraji 

1. - 30. 6. 2021   |   nábřeží Jana Palacha

Výstavu Památky Karlovarského kraje zapsané či navrhované k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO připravil Karlovarský kraj spolu s UNESCO koordinátorkou Lucií Sochorkovou.

Na 16 panelech bude na nábřeží Jana Palacha k vidění mezinárodní nominace Slavné lázně Evropy/Great Spas of Europe, která zatím o zápis usiluje, tzv. Kynžvartská daguerrotypie a sériová nominace Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří, které už zapsány úspěšně jsou. ​

vystava a3.jpg
 

Komentovaná prohlídka výstavy

RNDr. Michal Urban, CSc. 

Jaké šance má sériová nominace 
zapsat se do UNESCO?

8. 6. 2021 v 17:00   |   nábřeží Jana Palacha

Jedenáct lázeňských měst ze sedmi zemí Evropy, mezi nimiž jsou i Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně – to je skupina, která pod názvem Slavné lázně Evropy / The Great Spas of Europe společně usiluje o získání titulu světového dědictví UNESCO. Těchto jedenáct nejpřednějších lázeňských měst, vybraných ze stovek dalších míst s lázeňskou tradicí, ztělesňuje jedinečným způsobem evropský lázeňský fenomén, který vzkvétal především od počátku 18. století do 30. let 20. století.

Blíže tato města představuje venkovní výstava Památky UNESCO v Karlovarském kraji, kterou bude možné zhlédnout po celý červen na nábřeží Jana Palacha v Karlových Varech. Při komentované prohlídce výstavy, která se uskuteční 8. června 2021 od 17 hodin, se zájemci také dozví, jak velké jsou šance, že Výbor pro světové dědictví letos na konci července Slavné lázně Evropy za památku světového dědictví UNESCO skutečně prohlásí.

urban a3.jpg

Vstup na akci je zdarma. Není nutné se registrovat dopředu.