Začíná 54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

28. 6. 2019

Každý rok město začátkem léta ožívá filmovým festivalem a překypuje návštěvníky, kteří přijeli zhlédnout filmové novinky a zažít atmosféru této celosvětově proslulé akce. Jak se KAM spolupodílel na přípravě festivalu?

Sochy prof. Michala Gabriela

Prof. akad. soch. Gabriel je vítězem soutěže karlovarského Rotary Clubu o nejlepší sochu Karla IV. Při této příležitosti jsme se také s umělcem poprvé setkali a nyní společně hledáme nejvhodnější umístění jezdecké sochy pro město tolik důležitého panovníka. Současně s tím jsme konzultovali i umístění sochy koně (Mlýnská kolonáda) a sousoší Hráči (Dvořákovy sady) ve veřejném prostoru během filmového festivalu. Doporučujeme navštívit obě lokality, sochy opravdu stojí za vidění. 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6

UNESCO - informační stánek a výstava

U Vřídelní kolonády, kde při minulých ročnících byla k dispozici Vodafone pláž, najdete 3 buňky karlovarského infocentra. Úkolem tohoto stánku bude seznámit širokou veřejnost se sériovou nominací „Great Spas of Europe“ – „Slavné lázně Evropy“, která zahrnuje Karlovy Vary a dalších 10 evropských lázeňských měst, která společně usilují o vstup do UNESCO. Každý den budou probíhat přednášky PhDr. Nory Dolanské, PR Managerky pro UNESCO, a naší Site Managerky Ing. Lucie Sochorkové.

insta.png
kamzik pruhleny.png

Proběhne také soutěž o víkendový pobyt  pro 2 osoby v jednom z těchto lázeňských měst a další věcné ceny.

 

Opodál tohoto stánku, před Tržní kolonádou bude během MFF probíhat výstava „Památky Karlovarského kraje zapsané či navrhované k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO“ informující o památkách Karlovarského kraje. Na 8 panelech bude prezentována mezinárodní nominace „Slavné lázně Evropy“ a tzv. Kynžvartská daguerrotypie jako zatím jediná památka Karlovarského kraje zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zahájení této výstavy proběhne v sobotu 29. 6. od 16 hodin. 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

V souvislosti s Mezinárodním filmovým festivalem pořádáme společně s MCA atelierem, zpracovatelem Strategie koncepčního přístupu k veřejným prostranstvím, diskusi o vztahu veřejného prostoru a karlovarského filmového festivalu, která se bude konat v pondělí 1. 7. od 18 hodin na náměstí Dr. M. Horákové za účasti významných hostů. Po skončení diskuse se tento prostor promění v menší letní kino, kde společně zhlédneme film Lidský rozměr. 

Vstup je vítán a zdarma.

Není třeba se dopředu registrovat.