Začíná 54. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

28. 6. 2019

Každý rok město začátkem léta ožívá filmovým festivalem a překypuje návštěvníky, kteří přijeli zhlédnout filmové novinky a zažít atmosféru této celosvětově proslulé akce. Jak se KAM spolupodílel na přípravě festivalu?

Sochy prof. Michala Gabriela

Prof. akad. soch. Gabriel je vítězem soutěže karlovarského Rotary Clubu o nejlepší sochu Karla IV. Při této příležitosti jsme se také s umělcem poprvé setkali a nyní společně hledáme nejvhodnější umístění jezdecké sochy pro město tolik důležitého panovníka. Současně s tím jsme konzultovali i umístění sochy koně (Mlýnská kolonáda) a sousoší Hráči (Dvořákovy sady) ve veřejném prostoru během filmového festivalu. Doporučujeme navštívit obě lokality, sochy opravdu stojí za vidění. 

1/6

UNESCO - informační stánek a výstava

U Vřídelní kolonády, kde při minulých ročnících byla k dispozici Vodafone pláž, najdete 3 buňky karlovarského infocentra. Úkolem tohoto stánku bude seznámit širokou veřejnost se sériovou nominací „Great Spas of Europe“ – „Slavné lázně Evropy“, která zahrnuje Karlovy Vary a dalších 10 evropských lázeňských měst, která společně usilují o vstup do UNESCO. Každý den budou probíhat přednášky PhDr. Nory Dolanské, PR Managerky pro UNESCO, a naší Site Managerky Ing. Lucie Sochorkové.

insta.png
kamzik pruhleny.png

Proběhne také soutěž o víkendový pobyt  pro 2 osoby v jednom z těchto lázeňských měst a další věcné ceny.

 

Opodál tohoto stánku, před Tržní kolonádou bude během MFF probíhat výstava „Památky Karlovarského kraje zapsané či navrhované k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO“ informující o památkách Karlovarského kraje. Na 8 panelech bude prezentována mezinárodní nominace „Slavné lázně Evropy“ a tzv. Kynžvartská daguerrotypie jako zatím jediná památka Karlovarského kraje zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zahájení této výstavy proběhne v sobotu 29. 6. od 16 hodin. 

1/3

V souvislosti s Mezinárodním filmovým festivalem pořádáme společně s MCA atelierem, zpracovatelem Strategie koncepčního přístupu k veřejným prostranstvím, diskusi o vztahu veřejného prostoru a karlovarského filmového festivalu, která se bude konat v pondělí 1. 7. od 18 hodin na náměstí Dr. M. Horákové za účasti významných hostů. Po skončení diskuse se tento prostor promění v menší letní kino, kde společně zhlédneme film Lidský rozměr. 

Vstup je vítán a zdarma.

Není třeba se dopředu registrovat.