VARY°SEDNOU

Oživení veřejného prostoru, alternativa k běžným lavičkám. Zázemí pro společenské hry a akce. Testování prostoru a iniciace změny. To vše nabízí Karlovarské židle a stolky, které nesou jméno VARY°SEDNOU. Kde si můžete SEDNOUT?

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

Tento projekt drobného charakteru může mít velký dopad na kvalitu veřejného prostoru města. Slouží k zatraktivnění veřejných prostranství, ve kterých se nenachází dostatečné možnosti posezení či k zobytňování doposud nevyužitých míst ve veřejném prostoru. Tímto projektem se Karlovy Vary připojily k celosvětovému trendu. Barevné židle a stolky totiž můžete najít po celém světě, i v několika městech v České republice. „Oproti klasickým lavičkám se pražské židle liší tím, že jsou přenosné a lidé tak s nimi mohou v prostoru hýbat. Díky tomu je spektrum jejich využití bohatší posezení ve větší skupině, práce na počítači či pohodlné obědvání.“ (IPR Praha)

 

Karlovarské židle a stolky slouží k posezení zatím na těchto 8 lokalitách:

Jednotlivé lokality mají svého správce, který se stará o údržbu a bezinfekčnost tohoto mobiliáře. Děkujeme jednotlivcům, spolkům, muzeím, knihovnám a všem dalším, kteří s námi na projektu spolupracují, a pomáhají tak kultivovat veřejný prostor města Karlovy Vary.

 

„Díky úspěchu pilotní sezóny a všeobecné oblibě nového mobiliáře je projekt nadále rozšiřován.“ (IPR Praha) Stejně tak je tomu nyní v Karlových Varech. Osvědčí-li se tento projekt, může se pak rozšířit a lokalit ve městě může být více. Věříme, že se nám tímto drobným zásahem podaří zpříjemnit veřejný prostor města.