Dipl. – Ing. Petra Kroppa: Z Amsterdamu do Varů – přednáška k 3. výročí KAMu

  • KAM slaví své 3. narozeniny!
  • 01. 03. 2021 18:00
  • Místo: online

Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM KV) slaví 3. výročí svého založení. Už tři roky příspěvková organizace města pracuje na důležitých úkolech – jaká je budoucí vize města, jak bude město vypadat za 20 let, nastavujeme koncepci rozvoje, vyjadřujeme se ke konkrétním stavebním záměrům, zlepšujeme kvalitu veřejných prostorů, komunikujeme s  veřejností. V rámci oslavy tohoto výročí připravil KAM 3 online akce, které Vám naši činnost  přiblíží.

Organizaci zřídilo karlovarské zastupitelstvo. Založil ji a nadále vede ředitel architekt Petr Kropp, který se do Karlových Varů vrátil po více než 30letém působení v Německu a Nizozemsku kvůli příležitosti vést tým odborníků KAM KV. Vysvětluje to takto: “Jsem přesvědčen, že město s úžasnou kvalitou architektonického dědictví,  společenským a kulturním významem potřebuje ke kvalitnějšímu a spokojenějšímu životu obyvatel dlouhodobý odborný koncepční přístup pro koordinaci svého soudobého rozvoje.” Nejen o svých zkušenostech ze zahraničí promluví v přednášce Z Amsterdamu do Varů, která proběhne online v den výročí založení, tedy 1. 3. 2021 od 18 hodin.

Během prvních tří březnových dní si pro Vás KAM nachystal 3 akce – kromě přednášky architekta Kroppa se můžete těšit na SLAM poetry a na video shrnující 3 roky KAMu ve službách města. Záznamy akcí najdete vpravo v záložce Videa.

Z Amsterdamu do Varů
Přednáška ředitele KAM KV° Dipl. – Ing. Petra Kroppa

Petr Kropp, ředitel Kanceláře architektury města Karlovy Vary, představí v online přednášce své architektonické zkušenosti převážně z Nizozemí, se kterými se vrátil zpátky do Karlových Varů, aby pracoval se svým týmem na budoucí vizi města. Po studiu na střední průmyslové škole v Karlových Varech absolvoval studium architektury v německém Dortmundu, vzdělávání si pak dále doplňoval ve Svazu holandských architektů v Nizozemí. Přes 30 let byl členem významné architektonické kanceláře Benthem Crouwel Architects, kde pracoval například na rekonstrukci a dostavbě památkově chráněného městského paláce pro Výzkumný institut válečných dějin v Amsterdamu, novostavbách Port City 2, 3 v Rotterdamu, provozních budovách pro letiště Schiphol v Amsterdamu, nebo transformaci textilní továrny a dostavbu pro muzeum současného umění De Pont v Tilburgu. Má zkušenosti s poradenskou činností a prací na architektonických soutěžích. Pro funkci ředitele KAM KV° byl vybrán mezinárodní devítičlennou komisí, ve které zasedla například světoznámá architektka Eva Jiřičná, švédský architekt Häkan Sullberg nebo Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna.

Co mají jeho nizozemské projekty společného s prací na vizi města Karlovy Vary? To prozradí v online přednášce o svých zkušenostech.

  • IMG_0737 - kopie-KVKAM02

Odpovědná osoba: