Šesté setkání KAMu s občany města se uskutečnilo v Doubí. Ve Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštofka proběhlo představení týmu Kanceláře architektury města Karlovy Vary a její práce. Atmosféra setkání se tentokrát nesla ve velmi příjemném duchu. Místní mají svou městskou část rádi pro její klid a spojení s přírodou. Jako problém vidí nedostatečné propojení s centrem a jinými městskými částmi a absenci místa vhodného pro scházení sousedů. Nejvíce diskutovaným tématem byl systém vedení MHD, které je během letního režimu velmi nepraktické a zdlouhavé. Obyvatelé by uvítali propojení linek autobusů po okrajových městských částech, zatím volí radši způsob individuální dopravy. Dalším s tím souvisejícím problémem je i občanská vybavenost. Školy a školky pro místní k dispozici jsou, ale za větším nákupem si musí dojet jinam.
„Nemáme se kde scházet“
Doubí vidí místní jako čtvrť vesnického typu, která je obklopena Chráněnou krajinnou oblastí Slavkovský les a řekou. Často se zmínilo i téma sousedských slavností a setkávání, pro které v současné době chybí vhodný veřejný prostor. Během diskuse padlo několik nápadů, kde by takový prostor mohl vzniknout, například v parku, nebo na školním hřišti, kde by mohlo být i ohniště, nebo obecní pec.
Na otázku „Jakým způsobem se můžeme angažovat v tom, aby tu takový veřejný prostor vznikl“ bylo místním doporučeno založit spolek, který pak může žádat o různé granty a dotace. Koncem prázdnin bychom rádi do KAMu pozvali zástupce místních iniciativ, se kterými bychom diskutovali vznikající Strategii koncepčního přístupu k veřejným prostranstvím.
Dozvěděli jsme se, že Waldorfská základní škola a mateřská škola Wlaštovka uspořádala úklidovou akci v Třešňovce, kde dobrovolníci uklidili mnoho odpadu. Obyvatelé Doubí by si přáli lepší informovanost o akcích, které se konají jak v Doubí, tak v jiných městských částech, ideálně formou informačních tabulí, či plakátovacích ploch.