KAMjdeme° Dvory – setkání s občany

  • 05. 03. 2019 17:00
  • Místo: Základní škola 1. máje 58/1

KAM KV° se v rámci cyklu KAMjdeme° sešel už po čtvrté s obyvateli města, tentokrát v městské části Dvory, kde představil svůj tým a svou práci. Poté naslouchal jejich problémům a námětům, jak zlepšit bydlení a život nejen ve Dvorech, ale i obecně v celém městě. Obyvatele trápí především stagnace jejich městské části, chybí jim rozvoj.

Ve Dvorech jsme měli možnost promluvit si s několika aktivními občany, kteří si postěžovali na špatnou údržbu a úklid města, nedostatek možností pro sportovní vyžití a nedostatek dětských hřišť. Jako velký problém se může jevit i zvýšený provoz, který je způsoben uzavřením Doubského mostu a který je důvodem, proč se se zde chodci necítí bezpečně.
Pozitivně vnímají obyvatelé Dvorů například krajskou knihovnu, která přináší zajímavé aktivity nejen pro děti, ale i pro dospělé. Přestože je u Krajského úřadu obrovská plocha určena k parkování, zaměstnanci už mívají problém zaparkovat. S tím souvisel jeden z požadavků na parkovací dům poblíž, který by mohl být s Krajským úřadem propojen kyvadlovou dopravou.
Hned několik zajímavých nápadů od obyvatel Dvorů se týkalo sportu a kultury. Poptávka od místních byla například na workoutové hřiště s posilovacími stroji, nebo na rozlišení části pro chodce a cyklisty na cyklostezce podél řeky. Občané si také posteskli, že od zrušení kina ve Dvorech zde chybí společenské vyžití. Další setkání a představení kanceláře proběhne v rámci tzv. Velkého diskusního fóra města 10. dubna od 17 hodin v Alžbětiných lázních.
  • P1070332_JPG

Odpovědná osoba: