Den architektury v Karlových Varech                

27. 9. 2018 – 28. 9. 2018

da.png

KAM KV° společně se třemi bývalými studenty Střední uměleckoprůmyslové školy (SUPŠ) uspořádal v rámci mezinárodního festivalu Dne architektury dvě zajímavé akce.

Den architektury je v České republice pořádán už osmým rokem spolkem Kruh, který tuto akci plánuje společně s lokálními organizacemi a iniciativami. Po roční pauze se Karlovy Vary opět do tohoto festivalu zapojí. 

Hlavním tématem celého letošního programu je „Architektura společně“, festival si tím připomíná výročí 100 let od založení Československa. Vybrané procházky se tak zaměří na typické architektonické styly první republiky, jako jsou kubismus, národní styl, purismus či funkcionalismus, a představí to nejlepší, co vzniklo v uplynulých 100 letech.

podrobné informace o celostátním festivalu najdete zde

o akcích v Karlových Varech zde

 

STŘEDNÍ UMĚLECKOPRŮMYSLOVÁ ŠKOLA

ČTVRTEK 27. 9. V 17:00

Střední uměleckoprůmyslová škola Karlovy Vary, nám. 17. listopadu 710/12

 

Stará budova z roku 1920 je od května minulého roku nepřístupná a v současné době je její budoucnost stále nejistá. S ředitelkou školy Markétou Šlechtovou se projdeme po prostorech novější části.

 

 

BLOKI 

ČTVRTEK 27. 9. V 17:30

Střední uměleckoprůmyslová škola Karlovy Vary, nám. 17. listopadu 710/12

 

Snímek je sociologickou sondou zaměřenou na výstavbu obřích bytových komplexů známých jako bloki, které vyrostly pod přísnými regulemi komunistické vlády a staly se domovem tisíce rodin. Film se věnuje i současnému progresivnímu rozmachu developerských projektů, který se pojí s výstavbou oplocených rezidenčních objektů zaručujících svým obyvatelům zejména komfort a bezpečí. (57 min., polsky/ anglické tit.)

 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/6
 

KOMENTOVANÁ PROCHÁZKA MĚSTEM

OD NÁDRAŽÍ K VŘÍDLU

PÁTEK  28. 9. V 10:30

 

Na novou výpravní budovu Horního nádraží z roku 2017 si obyvatelé města museli hodně dlouho počkat. Nové nádražní už máme, ale otázkou zůstává, jestli je opravdu lepší. Podobný osud může potkat také Vřídelní kolonádu architekta Jaroslava Otruby z roku 1975. Má se ta stávající zrekonstruovat, nebo postavil úplně nová? Procházka vedena historikem architektury Lubomírem Zemanem nás provede po zajímavých architektonických počinech posledního století.

 

 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/10