10. ročník mezinárodního festivalu

Den architektury v Karlových Varech

DA_lg_black.png
logo kruh [Převedený].png
logo_bez_pozadí2.png
logo KK cernobile.png
 

Vřídelní kolonáda v kontextu doby

komentovaná procházka s Karlem Adamcem

4. 10. 2020 v 15:00  |   u výtrysku Vřídla

Architektura jako obraz společnosti. Okolí Vřídla se od jeho objevení postupem času proměňuje společně s měnícími se potřebami a ideály společnosti. Každá historická etapa zde zanechala nějakou stopu. Od středověké městské struktury přes vznik světoznámých lázní se širokými promenádami po ambici přebudování na moderní lázně 20. století, to vše dodalo místu formu, jakou známe dnes. Autorem současné podoby ze 60.let je architekt Jaroslav Otruba, který se svým návrhem uspěl v architektonické soutěži. Původně podle jeho návrhu mělo být realizováno i širší okolí kolonády.. Jaroslav Otruba se vedle kolonády podílel například na výtvarné výzdobě pražského metra.

Jaký je význam současné kolonády, která vznikla na základě architektonické soutěže v 60. letech minulého století a jakou stopu zde zanecháme my? Vřídelní kolonádou a jejím přímým okolím nás provedl architekt Karel Adamec.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7
 

Poválečná architektura

komentovaná procházka s Petrem Vorlíkem a Janou Konůpkovou Horváthovou

5. 10. 2020 v 17:00  |   před vchodem do hotelu Thermal

Karlovy Vary jsou obvykle vnímány jako malebné, romantické lázeňské město 19. a počátku 20. století. Vedle „šlehačkové" architektury zde však najdeme i řadu neprávem přehlížených realizací z šedesátých až osmdesátých let, které nedílně spoluutváří mozaikovitý charakter karlovarského centra.

Procházka se bude soustředit nejen na nejznámější díla - Thermal a Vřídlo - ale i na menší, méně nápadné intervence pozdního modernismu a na společenský kontext, ve kterém tato architektura vznikala.

Komentovanou procházku vedl prof. Ing. arch. Petr Vorlík, Ph.D. a Mgr. Jana Konůpková Horváthová Ph.D.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

Workshopy pro děti

projektové dny pro první třídy s Malou technickou univerzitou

ikona_mtu.png

Společně s neziskovou organizací Malá technická univerzita, která se věnuje vzdělávání dětí a pedagogů v oblasti polytechnické a digitální gramotnosti, jsme uspořádali dva workshopy pro první třídy karlovarské ZŠ Jana Amose Komenského na téma Malý architekt a Stavitel města. Děti se během dopoledního programu naučily, co je to technický výkres a jak v něm číst, kdo je architekt/projektant, co najdeme ve městě za budovy a postavily si své město i se silniční dopravou.

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/7
 

Æntity.one.Default

koncert v běžně nepřístupné kapli 

2. 10. 2020 v 18:30  |   obřadní síň Drahovice (Hřbitovní 1070)

! ZRUŠENO - hledáme nový termín v roce 2021 

Druhá edice událostí Æntity.one.Default, která proběhne v prostorách bývalé Obřadní kaple v Drahovicích (Karlovy Vary). Kancelář architektury města Karlovy Vary ve spolupráci s Æntity.one.Default se nám podařilo událost vytvořit v tomto nevšedním prostoru. Ve spolupráci s labelem NONA Records jsme přizvali dvě hudební dua Thistle a THYME. Další interpretem bude Jiří Suchánek, který nám představí projekt ATOM TONE. Celý večer uzavře Natálie Pleváková.

Akce je pořádána v rámci 10. ročníku festivalu Den Architektury. Objekt, ve kterém koncert proběhne, byl postaven v letech 1899 – 1900 v antikizující formě italské neorenesance. Bývalá obřadní síň není běžně přístupná veřejnosti.

Autorem plakátu je Kristýna Sidlárová aka Sida100.

O světelný zážitek se postará světelná produkce MAESS.

Vážení návštěvníci, s lítostí Vám oznamujeme, že v závislosti na mimořádná opatření vlády o omezení hromadných akcí, jsme se rozhodli akci konající se 2.10. - Æ.O.D x KAM KV° zrušit. Udělat toto rozhodnutí nás velmi mrzí a žádáme Vás tímto o pochopení. Snažíme se v tuto chvíli zvolit tu nejlepší cestu, jak celou akci pouze přesunout na vhodnou dobu a realizovat ji v plném znění tak, jak byla naplánována.

Určit přesné datum je momentálně nereálné, proto Vás žádáme o shovívavost a budeme moc rádi, pokud na nás v tomto ohledu nezanevřete a budete sledovat update celé akce. Ještě jednou se omlouváme a přejeme Vám do následujících dnů hlavně zdraví a pevné nervy.

pozvanka-koncert_web
pozvanka-koncert_web

press to zoom
Kreslicí plátno 11
Kreslicí plátno 11

press to zoom
Kreslicí plátno 12
Kreslicí plátno 12

press to zoom
pozvanka-koncert_web
pozvanka-koncert_web

press to zoom
1/3

Akce proběhly za finanční podpory statutárního města Karlovy Vary a Karlovarského kraje.