Odborná rada se schází jednou za čtvrt roku a pomáhá KAMu jak s jednotlivými projekty, tak i celkovou koncepcí kanceláře. Sleduje také činnost organizace a konzultuje koncepci jejího rozvoje. Cílem zasedání Odborné rady KAMu je také na základě diskuse různých témat podávat návrhy a doporučení.
Tomáš Ctibor
Tomáš Ctibor je odborníkem na poradenství v oblasti plánování, developmentu a trhu s nemovitostmi. Své bohaté zkušenosti získal při práci ve společnosti 4ct s.r.o., jejímž je zakladatelem a výkonným ředitelem; ve společnostech MEI, Sen Development, Donaldsons, B.I.R.T., dále pak v Odboru strategické koncepce, Útvaru rozvoje hl. m. Prahy, agentuře CzechInvest; dlouhodobě je členem nezávislých mezinárodních institucí Royal Institution of Chartered Surveyors a The Counselors of Real Estate. Kromě práce na architektonických a urbanistických projektech se spolupodílel na založení KAM Brno, transformaci URM na IPR Praha a věnuje se i pedagogické činnosti.
Ing. arch. Ivan Štros
Architekt Ivan Štros se narodil v Praze. Vlastní architektonické studio Gaudi se sídlem ve městě Ostrov, které se soustředí na urbanistické studie, urbanismus a interiérový design. Má více jak 40letou odbornou praxi, během které získal zkušenosti jak s menšími urbanistickými celky typu vesnice, tak i s většími městy. Je členem České komory architektů. Mimo jiné je autorem interiéru ostrovské staré radnice.
doc. Ing. arch. Boris Redčenkov
Po absolvování studia na Fakultě architektury ČVUT v Praze v ateliéru prof. Ladislava Lábuse založil spolu s Ing. arch. Tomáškem architektonickou kancelář ATELIER 69 –ARCHITEKTI, později transformovanou v A69 – architekti s.r.o. Ateliér stojí za mnoha povedenými realizacemi různých druhů a velikostí. Podílel se a stále se podílí na mnoha projektech v Karlovarském kraji, zmínit můžeme např. Pěší zónu v Chebu, Triplex v Karlových Varech, rekonstrukci Anglické ulice ve Františkových Lázních, Centrum technického vzdělávání Ostrov, ale i mimo kraj – Radnice pro Prahu 5, Central Park Praha a mnoho dalších. Je autorizovaným architektem České komory architektů, od roku 2013 vede vlastní ateliér na Fakultě architektury ČVUT v Praze.
prof. Ing. arch. Jan Jehlík
Architekt a urbanista, který nově interpretuje ideu krásného města. Po absolvování FA ČVUT 1985 pracoval v Ústí nad Labem, svém rodném městě, ve Stavoprojektu (do 1991), kde poté několik let vedl magistrátní odbor rozvoje. V roce 1996 založil vlastní architektonickou kancelář. Od roku 2007 do roku 2024 vedl Ústav urbanismu na FA ČVUT. Zabývá se problematikou územních plánů a byl organizátorem každoroční konference Inventura urbanismu. Zpracoval aktualizaci územního plánu Ústí nad Labem (1992), je spoluautorem paláce Zdar v Ústí nad Labem (2008), a kromě jiného navrhl řadu vil karteziánsky lapidárních tvarů. Své pojetí současného urbanismu popsal ve svých knížkách, např. Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře (2013), nebo v Rukověti urbanismu (2016). V roce 2015 se podílel na konzultacích k pražskému Metropolitního plánu. Vedl dvě rozsáhlé výzkumné práce, Metodika zadávání územních plánů (2013-15) a Původ a atributy památkových hodnot historických měst české republiky (2016-2020).
Ing. arch. Irena Králová
Irena Králová zasvětila svůj profesní život urbanismu. Fakultu architektury na pražské ČVUT absolvovala roku 1979 a následující více než čtyři desítky let pracovala na Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně (dříve Urbanistické středisko a zcela původně Útvar hlavního architekta). V útvaru, který odborně usměrňuje územní rozvoj města Plzně, se podílela – kromě mnoha dalších urbanistických projektů – na územním plánu z roku 1995 a zejména na aktuálním územním plánu města, který nabyl účinnosti v roce 2016. Jeho zpracování a uvedení do praxe lze považovat za nejvýraznější počin v její profesní kariéře.
V roce 2012 si „město Plzeň položilo otázku, jak získat nové názory a náměty řešení své urbanistické koncepce jako základního podkladu pro nový územní plán a jak nalézt nové impulzy metodické a metodologické. Současně hledalo odborného partnera pro zpracovatele územního plánu, jímž zůstal Útvar koncepce a rozvoje města Plzně. Jako optimální forma získání odpovědí na výše uvedené byla zvolena veřejná urbanistická soutěž na zpracování ideového urbanistického řešení území vnitřní části města Plzně.“ (Králová, 2019, s. 60) Porota vybrala dva vítěze – MOBA studio a Roman Koucký architektonická kancelář –, kteří posléze s Útvarem koncepce a rozvoje města Plzně spolupracovali na promítnutí principů z jejich projektů do návrhu územního plánu.
Územní plán do uvažování o rozvoji města zavedl vedle klasického rozlišování funkčního využití ploch také parametry charakteru lokalit či obrazu města, s jejichž pomocí lze do plánování zahrnout také strukturu zástavby a její výškové hladiny a usměrňovat tak podobu města i v dimenzi, kterou vnímají nejen zasvěcení odborníci, ale v podstatě všichni, kdo se v něm pohybují. O zprostředkování vhledu do vývoje územního plánování Plzně odborníkům i veřejnosti Irena Králová dlouhodobě usiluje prostřednictvím své publikační a popularizační činnosti. Vedle územních plánů se architektka podílela také na četných projektech regenerace veřejných prostranství plzeňských sídlišť, přičemž touto dobrou praxí péče o stávající prostředí města by mohla Plzeň být leckterým dalším českým municipalitám příkladem.
Paralelně se architektka věnovala spolupráci na územních plánech v soukromém ateliéru KB Král.
Na společné fotografii chybí prof. Ing. arch. Jan Jehlík a Ing. arch. Irena Králová.