Tržní stánky

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/29

Osvícená průsvitná membrána jako střecha stánku dotváří atmosféru příchodu Vánoc. Důležitým funkčním prvkem tohoto návrhu je možnost propojení stánků, které mohou sloužit jak jednotlivě, tak jako propojený průchozí celek pro stánkaře, kteří využijí větší prostor. Nastávající vanoční trhy budou prvním testem, zda se funkční a estetické předpoklady, které byly výchozím vodítkem pro návrh tržních stánků, v praxi osvědčí.

KAM KV° připravil pro město návrh tržních stánků. Hlavním požadavkem byla vizuální jednota a variabilita, aby bylo možné jeho využití na akcích různého druhu a v různém prostředí - vánoční, velikonoční, farmářské trhy, stánky s občerstvením na společenských akcích, krytá zastřešení pro sezení, apod. Variabilita stánku také spočívá v možnosti změny opláštění včetně střechy podle potřeby, například během vánočních trhů se počítá se stěnami z březové překližky a s membránovou střechou. 

stanky.JPG

Návrh KAM KV° konstrukce tržních stánků je ke stažení ZDE:

Náhled do dokumentu

2019_05_07_TRŽNÍ STÁNKY_m_Stránka_2.jpg

Hlavním požadavkem na konstrukci stánku je její variabilita, aby bylo možné jeho využití na akcích různého druhu
a v různém prostředí - vánoční, velikonoční, farmářské trhy, stánky s občerstvením na společenských akcích, krytá
zastřešení pro sezení, apod.

2019_05_07_TRŽNÍ STÁNKY_m_Stránka_4.jpg

Pro první rok byla jako materiál stěn březová překližka opatřená bezbarvou lazurou. Tyto stěny jsou navrženy jako
otvíravé panely kvůli možnosti stánek otevřít do více stran a lépe se tak přizpůsobit prostředí, ve kterém se umístěný. Jako střecha stánku byla navržena průsvitná membrána krémové barvy ve tvaru pagoda.