Události

Co se bude dít?

Co se dělo?

Jednotlivé akce KAMu najdete

Aktuality

 

Co se u nás děje?

22. 12. 2020

9. 12. 2020

27. 11. 2020

Jsou první rovinou, přes kterou město vnímáme a poznáváme. Prohlédněte si brožuru, která shrnuje myšlenky Strategie a Manuálu veřejných prostranství. 

Zastavte se při procházce vánočními trhy u stánku kandidáta na UNESCO. Ve středu a ve čtvrtek 16. – 17. 12. 2020 se na Vás budeme těšit na Mlýnské kolonádě.

Demolice budovy policejního ředitelství se v posledních dnech stala veřejnou diskusí. Bohužel je škoda, že se tomu stává až dnes. Přečtěte si více.

šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png

6. 11. 2020

4. 11. 2020

29. 10. 2020

KAM KV dostal za úkol oslovit veřejnost ohledně výběru lokalit pro street art. S odborníkem jsme vybrali 6 lokalit, podpořte hlasem jednu z nich.

Rozhodnutí o zápisu sériové nominace Great Spas of Europe na Seznam světového a kulturního dědictví se odsunulo na příští rok. 

Opravdu u nás v posledních 60 letech nevzniká světová architektura? Petr Vorlík, který byl naším hostem během Dne architektury, promluvil v ČR Plus.

šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png

26. 10. 2020

22. 10. 2020

16. 10. 2020

Petr Kropp byl hostem online diskuze Developer a město. Diskuzi nejen o cihlách, ale také o filozofii, udržitelnosti můžete zhlédnout ze záznamu.

Po desáté se sešli členové Odborné rady Kanceláře architektury města Karlovy Vary, a to nad dvěma tématy - řešení širšího centra města a rozvoj KAM KV°.

Jubilejní 10. ročník Dne architektury v Karlových Varech byl ve znamení komentovaných procházek po městě a workshopů pro žáky ZŠ.

šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png

5. 10. 2020

25. 9. 2020

23. 9. 2020

Na akci Moje Milada proběhla diskuze o veřejném prostoru, jeho historii a o vztahu obyvatel k němu. KAM chystá zadání pro architektonickou studii revitalizace.

Spolupráce KAMu a ateliéru Cikán z FA ČVUT, která probíhala v minulém semestru, byla dokončena. Výsledky si můžete prohlédnout zde.

Patří budovy z 60. let do obrazu města? Proč se k nim chováme odmítavě? Opravdu nezapadají do městského prostředí? Podívejte se na záznam diskuze.

šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png

1. 9. 2020

4. 8. 2020

20. 7. 2020

Přednáška si kladla za cíl zprostředkovat veřejnosti pohled do problematiky zaniklých obcí pomocí přehledných map, vizualizovaných dat a zajímavostí.

Kateřina Šedá je česká umělkyně, jejíž práce má blízko k sociální architektuře. V KAMu představila svůj projekt UNES-CO a další jemu podobné. 

Přivítali jsme dva nové členy naší odborné rady. Na programu 9. zasedání byla čtyři důležitá témata, jako např. širší centrum města a karlovarské mosty.

šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png

25. 6. 2020

23. 6. 2020

27. 5. 2020

Jaké jsou vize Strategie koncepčního přístupu k veřejným prostranstvím města Karlovy Vary? To shrnuje ředitel KAM KV Petr Kropp.

Odborníci v oblasti architektura, urbanismus a teorie umění diskutovali o umístění jezdecké sochy Karla IV. Jsou Sady Karla IV. tím pravým místem?

Máte zájem spolupodílet se na tvůrčí a koncepční činnosti ve kmenovém týmu Kanceláře architektury města Karlovy Vary? 

šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png
šipkamodrapruhledna.png

25. 5. 2020

18. 5. 2020

Karlovy Vary jsou dějištěm mezinárodně významných kulturních akcí, ale i menších lokálních nebo alternativních aktivit v režii místních spolků a iniciativ.

šipkamodrapruhledna.png

Čím kvalitnější veřejný prostor, tím je město příjemnější, a tím je i atraktivnější pro život v konkurenci ostatních měst. Další díl našeho miniseriálu je tady...

šipkamodrapruhledna.png

Starší příspěvky najdete

Upozorňujeme, že na našich akcích pořizujeme fotografické a audiovizuální záznamy, které slouží pro další propagaci našich akcí a ukázku naší aktivity. Pokud se dané akce zúčastníte, berete na vědomí, že budou tyto záznamy pořizovány a že je můžeme využít za účelem propagace

a informování o akcích a činnosti KAM.

Fotografie a audiovizuální záznamy zveřejňujeme na našich webových stránkách kamkv.cz, facebookovém profilu a dalších sociálních sítích, dále v propagačních materiálech KAM. Na zveřejněných fotografiích či audiovizuálních záznamech osoby nikterak neoznačujeme jménem ani jiným identifikátorem. Fotografie si můžete stáhnout a využít pro vaši osobní potřebu, nikoliv pro komerční užití.

Zabýváme se architekturou a urbanismem, budoucí vizí města, územním plánováním a veřejným prostorem.
Náš tým se snaží být prostředníkem diskuze mezi odbornou veřejností, obyvateli města a politickou reprezentací.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

kontaktujte nás >

telefon kanceláře:  +420 353 151 480

telefon asistentka: +420 601 175 698 

e-mail: info@kamkv.cz

Pro odběr novinek a aktuálních akcí klikněte sem >

© Kancelář architektury města Karlovy Vary, p. o., 2018