Série strategických workshopů pokračuje (implementace)

  • 20. 9. 2022

V uplynulých dvou letech jsme se zabývali tím, kam a proč může směřovat naše město. Vytvořili jsme „mapu“ v podobě StrategieKV°2040, s jejíž výslednou podobou se můžete seznámit na webu www.vary2040.cz, kde je ke stažení její plná i stručná verze.

V této podobě byla strategie schválená 7. 12. 2021 Zastupitelstvem města Karlovy Vary. A protože to není strategie „jen magistrátu“, ale města a jeho obyvatel jako celku, můžeme již nyní říci, že od té doby inspirovala řadu politiků, úředníků, podnikatelů, poskytovatelů veřejných služeb i občanů města a byla v řadě případů oporou při plánování a rozhodování. To nás velmi těší, avšak máme nyní před sebou další úkoly.

Řekli jsme si CO a PROČ bychom mohli (měli) dělat. Nyní se potřebujeme domluvit na tom, JAK to do budoucna budeme realizovat. Připravili jsme návrh souboru přístupů, metod a nástrojů, které bychom s Vámi rádi konzultovali (Implementační plán). Proto si Vás dovolujeme pozvat na další cyklus workshopů, tentokrát věnovaný tomu, JAK StrategiiKV°2040 uvádět v život, JAK hodnotit její dopady na město a jeho obyvatele, JAK spolupracovat, abychom se v celém procesu cítili dobře, viděli perspektivu a věděli, JAKÉ jsou naše role, možnosti a příležitosti.

Aktuálně připravujeme čtvrtý workshop, kde se budeme zabývat řízením, naplňováním a vyhodnocováním strategie. / 24. 11. 2022 / 9:00-12:00 / Lidový dům

Workshop se bude konat ve čtvrtek 24. listopadu 2022 od 9:00 do 12:00 hodin v Lidovém domě.

Prosíme o registraci Vaší účasti do úterý 22. 11. na tomto odkazu: https://1url.cz/@vary2040

Budeme rádi, pokud si budete moci zároveň naplánovat účast i na dalších workshopech, jejichž přehled najdete v příloze. Účastí na workshopech a přispěním k diskusi můžete spoluutvářet smysluplný, efektivní a motivující nástroj pro strategické řízení města – nejen magistrátu, ale města jako společenství lidí. Pokud ze svého okolí víte o dalších lidech, kteří mají zájem o rozvoj Karlových Varů, budeme rádi, pokud je o konání workshopů také budete informovat.

V případě dotazů, či podnětů se na nás můžete obrátit na tomto emailu koordinator@vary2040.cz. Budeme vděčni i za jakoukoliv zpětnou vazbu.

Velmi si vážíme Vašeho dosavadního i budoucího zapojení. Děkujeme a těšíme se na setkání s Vámi!

Za tým StrategieKV°2040:
Petr Bursík – uvolněný člen rady města
Karel Adamec – ředitel Kanceláře architektury města Karlovy Vary
Jiřina Orlichová – vedoucí Odboru strategií a dotací Magistrátu města Karlovy Vary
Vladimír Tůma, Jiří Hanek, Nikol Nosková, Jarmila Chvojanová – členové přípravného týmu StrategieKV°2040

 

#myvary

  • IMG_0839
  • IMG_0983
  • workshop1