Pro média

Kontakt pro média

Mgr. Jana Boukalová
PR a komunikace 

         +420 721 988 449

          j.boukalova@kamkv.cz

Naši mediální partneři

kv_logo_rgb.png
CRo_KarlovyVary_Z_RGB.png

Tiskové zprávy

4. 12. 2019

Strategie rozvoje města Karlovy Vary získává konkrétní obrysy. Maximální podpora učitelů, školy stávající se moderními komunitními centry městských částí, důsledný rozvoj kritického myšlení nebo kreativity… Tyto a řadu dalších aktivit obsahuje téma vzdělávání a osvěty v nově připravované StrategiiKV.

šipkamodraseda.png

7. 10. 2019

Pěstování potravin na zahrádce je pro někoho leda tak zábavou starších generací, pro jiného zase vyjádřením světonázoru a pro většinu něčím naprosto samozřejmým. Jak se ale na zahrádkaření dívají současné společenské vědy? Kdo jsou vlastně zahrádkáři a proč to dělají? KAM KV° zve občany města v úterý 15. 10. od 18 hodin na přednášku PhDr. Jana Vávry, Ph.D. na toto zajímavé téma.

šipkamodraseda.png

21. 8. 2019

V prostorách KAM KV představil architekt Petr Hájek členům rady města výsledek své ověřovací práce. Předmětem této studie, kterou KAM inicioval, je ověření možností a limitů využití části komplexu budov Císařských lázní pro koncertní sál a zázemí Karlovarského symfonického orchestru (KSO). 

šipkamodraseda.png

8. 7. 2019

Tým Kanceláře architektury města Karlovy Vary (KAM KV) opět vyrazil mezi obyvatele města, zatím naposledy zavítal do městské části Doubí. Atmosféra setkání se tentokrát nesla ve velmi příjemném duchu. Místní mají svou městskou část rádi pro její klid a spojení s přírodou. Jako problém vidí nedostatečné propojení s centrem a jinými městskými částmi a absenci místa vhodného pro scházení sousedů.

šipkamodraseda.png

26. 6. 2019

KAM KV° a MCA atelier zvou obyvatele města Karlovy Vary, ale i návštěvníky Mezinárodního filmového festivalu na diskusi o vztahu veřejného prostoru a karlovarského filmového festivalu, která se bude konat v pondělí 1. 7. od 18 hodin na náměstí Dr. M. Horákové za účasti významných hostů. Po skončení diskuse se tento prostor promění v menší letní kino, kde společně zhlédneme film Lidský rozměr.

šipkamodraseda.png

6. 5. 2019

Fakulta architektury ČVUT v Praze ve spolupráci s Kanceláří architektury města Karlovy Vary představí veřejnosti výstavu Teplá Ohře, vize pro Karlovy Vary v kontextu dvou řek očima studentů FA ČVUT. Výstava bude k vidění od 10. května do 15. června v prvním patře Vřídelní kolonády v Karlových Varech, kde 9. května v 18 hodin proběhne i zahájení, které hudebně doprovodí duo Bechy & Fee ve stylu reggae-soul.

šipkamodraseda.png

14. 3. 2019

KAM KV° se v rámci cyklu KAMjdeme° sešel už po čtvrté s obyvateli města, tentokrát v městské části Dvory, kde představil svůj tým a svou práci. Poté naslouchal jejich problémům a námětům, jak zlepšit bydlení a život nejen ve Dvorech, ale i obecně v celém městě. Obyvatele trápí především stagnace jejich městské části, chybí jim rozvoj. Dvory si také přejí více kultury a sportu

šipkamodraseda.png

6. 2. 2019

KAM KV° se v rámci cyklu KAMjdeme° sešel s obyvateli městské části Drahovice a představil jim svůj tým. Vyslechl jejich problémy a náměty, jak bydlení a život v Drahovicích vylepšit. Už počtvrté vyšel KAM mezi občany města s cílem seznámit se a naslouchat jejich aktuálním problémům. Připravenými tématy pro diskusi byl život v Drahovicích a problematika parkování.

šipkamodraseda.png

6. 12. 2018

KAM KV° v rámci nového cyklu KAMjdeme° uspořádal již druhé veřejné setkání s občany. To se odehrálo 4. prosince ve Staré Roli, stěžejní bylo téma bydlení, kterému se nyní KAM věnuje. Diskutovalo se o životě ve Staré Roli a o místech setkávání, která nejsou problémem pouze této městské části, ale celých Karlových Varů. Jak se žije ve Staré Roli? Co Vám zde chybí a co Vás trápí? Tyto otázky rozpoutaly diskusi, ze které si KAM odnáší mnoho podnětů pro svou práci.

šipkamodraseda.png

12. 11. 2018

Brutalistická architektura v 60. a 70. letech minulého století ovládala celý svět. Hotelový komplex Thermal byl významnou součástí tohoto trendu. Německý teoretik architektury Felix Torkar v Karlových Varech promluví nejen o hotelu Thermal v kontextu světové architektury. Poradí také jak s podobnými stavbami zacházet v 21. století. Přednáška pro veřejnost proběhne 15. listopadu v prostoru klubu Peklo přímo v hotelu Thermal. Začátek akce je v 18 hodin, vstupné je zdarma.

šipkamodraseda.png

24. 10. 2018

KAM KV° odstartuje 5. listopadu od 17 hodin v Rybářích nový cyklus setkávání obyvatel různých městských částí Karlových Varů a týmu tohoto koncepčního pracoviště. Jednou měsíčně v rámci tohoto cyklu vyjde KAM za Vámi, aby zjistil, jak se v dané lokalitě žije, co zde obyvatelům chybí a co pro ně může udělat.

šipkamodraseda.png

24. 9. 2018

4. 12. 2019

Jak bude vypadat svět v roce 2040? A jak budou vypadat Karlovy Vary v tomto světě? To jsou dvě klíčové otázky, na které hledá odpovědi strategický tým města Karlovy Vary, který pracuje na strategii rozvoje města – StrategieKV° 2040. V rámci její přípravy uspořádal KAM KV ve spolupráci s magistrátem města a agenturou CzechInvest panelovou diskusi s odborníky.

šipkamodraseda.png

5. 9. 2019

Tým KAM KV° zve na komentovanou procházku městem a zahájení výstavy, která představuje všechny památky UNESCO v Karlovarském kraji, ať už ty zapsané nebo teprve o zápis usilující. Během procházky, která začne u UNES CO baru před Vřídelní kolonádou v pondělí 9. září v 16 hodin, si popovídáme o možném rozvoji města. 

šipkamodraseda.png

20. 8. 2019

Každý rok odborná porota vybírá finalisty soutěže Architekt roku 2019. Mezi nominovanými městskými architekty je i ředitel KAM KV Petr Kropp spolu s primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou, a to v kategorii Architekt obci. Slavnostní vyhlášení výsledků již jedenáctého ročníku soutěže proběhne 10. září 2019 v prostorách CAMP v Praze.

šipkamodraseda.png

2. 7. 2019

Během Mezinárodního filmového festivalu mají místní i návštěvníci města možnost prohlédnout si výstavu, kterou připravil Karlovarský kraj s pomocí Kanceláře architektury města Karlovy Vary, konkrétně Site Managerky pro UNESCO Lucie Sochorkové. Výstava se nachází před Tržní kolonádou a představuje krajské památky, které už na Seznamu světového dědictví UNESCO jsou, ale i ty, které o to zatím teprve usilují.

šipkamodraseda.png

16. 5. 2019

Tým KAM KV v rámci pravidelných setkání s občany KAMjdeme° navštívil obyvatele Tuhnic. Cílem tohoto setkání bylo představení smyslu kanceláře a její práce a seznámení se s občany, kteří mají zájem o místo, ve kterém žijí. KAM takto sbírá data o městě a jeho uživatelích a čerpá z těchto diskusí podněty pro svou práci. V Tuhnicích je iniciativa místních dokonce organizovaná, působí zde zapsaný spolek Žijeme TUhnice, který tým kanceláře před setkáním provedl po zajímavých místech.

šipkamodraseda.png

14. 3. 2019

Další krok pro úspěšný zápis města Karlovy Vary do Seznamu světového dědictví UNESCO udělala na podnět vedení města Kancelář architektury města obsazením pozice Site managera pro UNESCO. Do pozice, která zajišťuje koordinaci péče o historické dědictví a jeho obnovu a rozvoj a která úzce spolupracuje se zástupci měst společného seznamu pro zápis do UNESCO, obsadil KAM Lucii Sochorkovou.

šipkamodraseda.png

26. 2. 2019

KAM KV° slaví 1. března 2019 rok od svého založení. Tým KAMu v čele s ředitelem Petrem Kroppem už rok napomáhá organizovat podmínky pro vstřícný, zdravý a přívětivý funkční městský celek. K svému prvnímu výročí pořádá KAM akci pro veřejnost - od 17 hodin SLAM poetry show, poté zahrají a zazpívají Aiko a Jan Lichtenberg & Ricardo Delfino. Přijďte s námi oslavit první narozeniny KAMu.

šipkamodraseda.png

10. 1. 2019

Parkování je veličina, která má největší dopad na fyzickou podobu měst. Příliš mnoho parkování za příliš nízkou cenu je neintuitivně jedním z hlavních důvodů nízké kvality současné výstavby, nedostupného bydlení apod. Levné parkování dotované na úkor všeho ostatního vytváří prostředí, kde je stále obtížnější zaparkovat. KAM KV° se tématu parkování bude věnovat přednáškou odborníka a dalším setkáním s občany města.

šipkamodraseda.png

29. 11. 2018

Bydlení je nepochybně jednou ze základních potřeb lidstva. V příštích několika letech bude klasická hranice mezi životem, prací a volným časem, veřejností a soukromím, rodinou a přáteli pokračovat v rozostření. KAM KV° (Kancelář architektury města Karlovy Vary) si důležitost tohoto tématu uvědomuje, a proto se mu v prosinci bude věnovat v rámci dvou zajímavých přednášek a jedné diskuse s občany města.

šipkamodraseda.png

7. 11. 2018

KAM KV° v pondělí 5. listopadu vykročil mezi lidi a uspořádal v rámci nového cyklu KAMjdeme° první veřejné setkání s občany. První diskuse o městě proběhla v budově Střední uměleckoprůmyslové školy, kde KAM představil svůj tým, svou práci a odstartoval debatu o životě v Rybářích. Po představení samotného týmu kanceláře a její práce zahájil KAM diskusi o tom, jak se žije v Rybářích, co zde obyvatelům chybí, nebo co je zde naopak trápí.

šipkamodraseda.png

9. 10. 2018

KAM KV° zve na další přednášku, která nese název „Až umřu, zasaďte na mně lípu”. Blanka Dobešová, jedna ze zakladatelek organizace Ke kořenům, promluví o přírodním pohřebnictví a o svém projektu Les vzpomínek. Přednáška proběhne klasicky v KAMu na náměstí Dr. M. Horákové v úterý 16. října. Začátek akce je v 18 hodin, vstup je zdarma a není třeba se dopředu registrovat.

šipkamodraseda.png

28. 8. 2018

KAM KV° společně se třemi bývalými studenty Střední uměleckoprůmyslové školy (SUPŠ) pořádá v rámci mezinárodního festivalu Dne architektury dvě zajímavé akce, na které jsou obyvatelé nejen Karlových Varů srdečně zváni. Ve čtvrtek 27. září si prohlédneme budovu SUPŠ a následně zhlédneme film Bloki, v pátek 28. září nás čeká komentovaná procházka po městě.

šipkamodraseda.png

24. 8. 2018

Z iniciace nové organizace Kancelář architektury města Karlovy Vary proběhl 16. srpna 2018 nezávislý workshop odborníků na téma „umění se rozloučit“, kteří po prohlídce prostor krematoria a obřadní síně v Rybářích a drahovické Hřbitovní správy hledali odpověď na otázku, jak rekonstruovat obřadní síň v Karlových Varech tak, aby odpovídala potřebám
a vkusu lidí v 21. století.

šipkamodraseda.png

KAM KV° společně s Galerií Jaroslava Fragnera a Galerií architektury Brno představí výstavu VEŘEJNÝ PROSTOR CZ, která prezentuje výběr 60 zajímavých realizací v oblasti veřejného prostoru od jednotlivých náměstí a parků, až po rozsáhlé koncepty ovlivňující podobu nejen center měst. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 4. září od 17 hodin, návštěvníci se mohou těšit i na přednášky odborníků zabývajících se veřejným prostorem.

šipkamodraseda.png

20. 8. 2018

KAM KV srdečně zve obyvatele města na svou první akci pro veřejnost, a to na přednášku absolventa Fakulty architektury ČVUT a zároveň občana města Karlovy Vary Jana Matouška, který představí svou předdiplomní práci o analýze města.

Přednáška proběhne v prostorech KAMu na náměstí Dr. M. Horákové v pavilonu D v úterý 28. srpna. Začátek akce je v 18 hodin a vstup je zdarma. 

šipkamodraseda.png